Milí katolíci, vychovali ste si Kotlebu, teraz ho riešte!

Autor: Viliam Búr | 16.11.2013 o 18:00 | Karma článku: 16,42 | Prečítané:  15221x

Už vyše dvadsať rokov počúvam o tom, ako bolo za nacistov dobre, a akým skvelým človekom bol katolícky kňaz-prezident Tiso. (Lepším bol už iba jeho predchodca, katolícky kňaz Hlinka.) Ako dobre sa vtedy Slovákom darilo pod láskavou čižmou katolicizmu, v spolupráci s bratským nemeckým národom, ako sme sa zbavovali bremena Čechov, Maďarov, židov, evanjelikov, ateistov, komunistov, liberálov, a ďalších satanových prisluhovačov. Samozrejme, nie každý ten príbeh rozpráva rovnako – niekto ho povie celý, niekto sa obmedzí na úvodnú časť „Tiso super, Hlinka super“ a potom strategicky zmĺkne. Zvyšok príbehu predsa všetci poznáme. Ale keby dačo, nikto nič nepovedal.

Tí otravnejší predstavitelia katolicizmu majú vždy plné ústa morálky a neprestajne kritizujú svoje okolie z nedostatku hodnôt a mravného relativizmu. Ja osobne si pri slovách „mravný relativizmus“ vždy predstavím zmätenú tvár katolíka rozprávajúceho o fašistickom štáte:

„No viete, boli aj dobré aj zlé veci... na jednej strane pár tisíc ľudí skončilo v plyne (ale tí naši, ktorí ich nakladali do vagónov, o ničom z toho nevedeli a za nič nemohli)... na druhej strane, ekonomicky sa nám darilo, napríklad mydlo bolo lacné a bol ho dostatok... takže veci sa nedajú len tak zjednodušene čiernobielo posudzovať.“

Ešte že máte jasno aspoň v tom, že kondóm je za každých okolností absolútne zlo. Inak by som začal pochybovať o tom, aké morálne hodnoty vás to vlastne v tých kostoloch učia.

Pre mňa je toto prejav ťažkého morálneho marazmu, a keď sa podobným spôsobom začne vyjadrovať kandidát na prezidenta, až ma strasie. Ani nie z neho, ako skôr z tých ľudí, ktorým sa to páči a hneď by ho išli voliť. Zdá sa, že predstaviteľov katolicizmu na čele tohto štátu stále nebolo dosť. Potrebujeme ďalšieho štátnika, aby sa otec štát a matka cirkev pomerili, a spoločne sa začali zbavovať kukučích vajec, ktoré im satan liberalizmu medzičasom nakládol do hniezda. A o pol storočia neskôr sa zase budeme všetci tváriť ako retardovaní, nikto si nič zlé nebude pamätať.

snem kresťanských politikov, ale fiktívnych
záber z filmu V for Vendetta
akoby vystrihnutý z našej histórie
(zdroj: Wikipédia)

Katolícka morálka je vo svojej podstate veľmi jednoduchá: počúvať cirkevnú vrchnosť, držať hubu a krok. Plus ešte kopec iných vecí, nechcem to zjednodušovať, majú aj tučný katechizmus a kopec pastierskych listov, ale podstatné je: keď vrchnosť zavelí, toto všetko ide bokom. Nikoho nezaujíma „nezabiješ!“; keď mal Tiso narodeniny, treba oslavovať. Možno ste z toho trochu nervózni a niektoré veci sa vám nepáčia, ale keď párty organizuje jeden z vašich šéfov, správny katolík sa nesmie postaviť proti.

Tak sme tu pár desaťročí pravidelne počúvali, aké skvelé to bolo za nacistov, a ako fajn sa žilo, keď po uliciach pochodovali mladí retardovaní muži v čiernych uniformách, z ktorých každý jeden bol vzorný katolík nepoškvrneného árijského pôvodu. A napokon sa nám po uliciach naozaj začali prechádzať mladí retardovaní muži v čiernych uniformách. Veď keď to bolo také super vtedy, prečo by to nebolo rovnako super aj dnes? Ak boli Hlinka a Tiso takí úžasní ľudia, naši takmer neoficiálni svätci, kto sa môže krivým okom pozerať na ľudí, ktorí ich chcú reinkarnovať v prítomnosti? (Jedine, že by bol rozdiel trepať hlúpostí o veciach, ktoré sa stali dávno, a vidieť ich na vlastné oči.)

Ak je Kotleba súčasným spasiteľom slovenských nacistov, potom prorokom ohlasujúcim jeho príchod bola jednoznačne jeho eštébácka excelencia, velebný otec monsignor „Svätopluk“ Sokol, bývalý oficiálny predstaviteľ a dnes šedá eminencia ťahajúca za povrázky slovenskej katolíckej cirkvi. Prinajmenšom raz ho oficiálne požehnal, a cirkevní hovorcovia potom splietali chabé výhovorky, prečo takéto gesto nič ale vonkoncom nič neznamená; v danej dobe sa tento čin stratil v hromade ďalších kontroverzných politických a finančných aktivít starého pána, o ktorom už aj polovica katolíkov dúfala, že čoskoro odíde na dôchodok.

Pointa tohto článku je, že keď o niečom celé desaťročia hovoríte, že je to super (niekto aktívne, niekto defenzívne, a niekto iba štýlom „kto mlčí, ten svedčí“), a nakoniec to niekto naozaj urobí – potom sa nemôžete pozerať ako teľce na nové vráta a tváriť sa, že s tým nemáte absolútne nič spoločné, a že netušíte, odkiaľ sa to všetko berie. Boli ste pri tom, od samého začiatku, keď možno stačilo relatívne málo, aby sa vývoj udalostí presunul na inú koľaj. V iných tradične katolíckych krajinách sa kňazi venujú charite a organizovaniu aktivít pre mládež. U nás sa vždy miešajú do politiky a oslavujú celebrity z obdobia nacizmu – zrejme preto, že to bolo obdobie, keď mali dvere do politiky otvorené dokorán. (Súdiac strom podľa jeho ovocia, je zrejmé, že toto ovocie je hnedé a smrdí.)

A tak sa katolicizmus opäť raz stal bránou, cez ktorú nacisti vstúpili na slovenskú politickú scénu.

V tomto článku neboli použité žiadne vulgarizmy, a prosím verte mi, milí katolíci, že ma to stálo mnoho sebazaprenia; obsahovo je tu možno dvadsať percent z toho, čo som chcel naozaj povedať, pretože viem, že kritiku naozaj nemáte radi a nie ste na ňu zvyknutí. Skúste aj vy prejaviť podobné množstvo ohľaduplnosti voči svojim blížnym, a keď raz nejaký svätý tajtrlík vo vašej prítomnosti začne velebiť úžasné obdobie nacizmu a jeho katolíckych predstaviteľov, dajte mu také zaucho, aby sa zobudil a uvedomil si, že hlúpe slová môžu mať občas tragické dôsledky. Pretože ak to neurobíte vy, urobí to raz niekto za vás, a potom sa vám to asi nebude páčiť. Už v tejto chvíli by ste si možno prvú facku zaslúžili vy, za vašu spoluúčasť na celom tomto bordeli.

Som však ochotný vypočuť si aj konštruktívne riešenia, ako sa v najbližšej dobe chystáte v kostoloch riešiť problém, ktorý ste v týchto kostoloch sami vytvorili. Dúfam, že tam zase nebude nejaký chlap v sukni plačlivým hlasom rozprávať o tom, že vás nikto nemá rád a všetci vás prenasledujú. Sebaľútosť je vždy to najľahšie riešenie. Dokážete povedať aj chlapské slovo proti nacizmu? Aj proti nacistom vo vlastných radoch? Ak áno, hovorte, je najvyšší čas. A ak nie, potom mlčte naveky, pretože vaše slová nič dobré neprinášajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majského péenky sa Najvyššiemu súdu nezdajú. Dal ich posúdiť znalcom

Podnikateľ môže dosiahnuť aj prerušenie súdu, ktorý sa ťahá už roky. Jeho spoluobžalovaný Brtva nedávno po verdikte ušiel.


Už ste čítali?