Milí katolíci, vychovali ste si Kotlebu, teraz ho riešte!

Autor: Viliam Búr | 16.11.2013 o 18:00 | Karma článku: 16,42 | Prečítané:  15826x

Už vyše dvadsať rokov počúvam o tom, ako bolo za nacistov dobre, a akým skvelým človekom bol katolícky kňaz-prezident Tiso. (Lepším bol už iba jeho predchodca, katolícky kňaz Hlinka.) Ako dobre sa vtedy Slovákom darilo pod láskavou čižmou katolicizmu, v spolupráci s bratským nemeckým národom, ako sme sa zbavovali bremena Čechov, Maďarov, židov, evanjelikov, ateistov, komunistov, liberálov, a ďalších satanových prisluhovačov. Samozrejme, nie každý ten príbeh rozpráva rovnako – niekto ho povie celý, niekto sa obmedzí na úvodnú časť „Tiso super, Hlinka super“ a potom strategicky zmĺkne. Zvyšok príbehu predsa všetci poznáme. Ale keby dačo, nikto nič nepovedal.

Tí otravnejší predstavitelia katolicizmu majú vždy plné ústa morálky a neprestajne kritizujú svoje okolie z nedostatku hodnôt a mravného relativizmu. Ja osobne si pri slovách „mravný relativizmus“ vždy predstavím zmätenú tvár katolíka rozprávajúceho o fašistickom štáte:

„No viete, boli aj dobré aj zlé veci... na jednej strane pár tisíc ľudí skončilo v plyne (ale tí naši, ktorí ich nakladali do vagónov, o ničom z toho nevedeli a za nič nemohli)... na druhej strane, ekonomicky sa nám darilo, napríklad mydlo bolo lacné a bol ho dostatok... takže veci sa nedajú len tak zjednodušene čiernobielo posudzovať.“

Ešte že máte jasno aspoň v tom, že kondóm je za každých okolností absolútne zlo. Inak by som začal pochybovať o tom, aké morálne hodnoty vás to vlastne v tých kostoloch učia.

Pre mňa je toto prejav ťažkého morálneho marazmu, a keď sa podobným spôsobom začne vyjadrovať kandidát na prezidenta, až ma strasie. Ani nie z neho, ako skôr z tých ľudí, ktorým sa to páči a hneď by ho išli voliť. Zdá sa, že predstaviteľov katolicizmu na čele tohto štátu stále nebolo dosť. Potrebujeme ďalšieho štátnika, aby sa otec štát a matka cirkev pomerili, a spoločne sa začali zbavovať kukučích vajec, ktoré im satan liberalizmu medzičasom nakládol do hniezda. A o pol storočia neskôr sa zase budeme všetci tváriť ako retardovaní, nikto si nič zlé nebude pamätať.

snem kresťanských politikov, ale fiktívnych
záber z filmu V for Vendetta
akoby vystrihnutý z našej histórie
(zdroj: Wikipédia)

Katolícka morálka je vo svojej podstate veľmi jednoduchá: počúvať cirkevnú vrchnosť, držať hubu a krok. Plus ešte kopec iných vecí, nechcem to zjednodušovať, majú aj tučný katechizmus a kopec pastierskych listov, ale podstatné je: keď vrchnosť zavelí, toto všetko ide bokom. Nikoho nezaujíma „nezabiješ!“; keď mal Tiso narodeniny, treba oslavovať. Možno ste z toho trochu nervózni a niektoré veci sa vám nepáčia, ale keď párty organizuje jeden z vašich šéfov, správny katolík sa nesmie postaviť proti.

Tak sme tu pár desaťročí pravidelne počúvali, aké skvelé to bolo za nacistov, a ako fajn sa žilo, keď po uliciach pochodovali mladí retardovaní muži v čiernych uniformách, z ktorých každý jeden bol vzorný katolík nepoškvrneného árijského pôvodu. A napokon sa nám po uliciach naozaj začali prechádzať mladí retardovaní muži v čiernych uniformách. Veď keď to bolo také super vtedy, prečo by to nebolo rovnako super aj dnes? Ak boli Hlinka a Tiso takí úžasní ľudia, naši takmer neoficiálni svätci, kto sa môže krivým okom pozerať na ľudí, ktorí ich chcú reinkarnovať v prítomnosti? (Jedine, že by bol rozdiel trepať hlúpostí o veciach, ktoré sa stali dávno, a vidieť ich na vlastné oči.)

Ak je Kotleba súčasným spasiteľom slovenských nacistov, potom prorokom ohlasujúcim jeho príchod bola jednoznačne jeho eštébácka excelencia, velebný otec monsignor „Svätopluk“ Sokol, bývalý oficiálny predstaviteľ a dnes šedá eminencia ťahajúca za povrázky slovenskej katolíckej cirkvi. Prinajmenšom raz ho oficiálne požehnal, a cirkevní hovorcovia potom splietali chabé výhovorky, prečo takéto gesto nič ale vonkoncom nič neznamená; v danej dobe sa tento čin stratil v hromade ďalších kontroverzných politických a finančných aktivít starého pána, o ktorom už aj polovica katolíkov dúfala, že čoskoro odíde na dôchodok.

Pointa tohto článku je, že keď o niečom celé desaťročia hovoríte, že je to super (niekto aktívne, niekto defenzívne, a niekto iba štýlom „kto mlčí, ten svedčí“), a nakoniec to niekto naozaj urobí – potom sa nemôžete pozerať ako teľce na nové vráta a tváriť sa, že s tým nemáte absolútne nič spoločné, a že netušíte, odkiaľ sa to všetko berie. Boli ste pri tom, od samého začiatku, keď možno stačilo relatívne málo, aby sa vývoj udalostí presunul na inú koľaj. V iných tradične katolíckych krajinách sa kňazi venujú charite a organizovaniu aktivít pre mládež. U nás sa vždy miešajú do politiky a oslavujú celebrity z obdobia nacizmu – zrejme preto, že to bolo obdobie, keď mali dvere do politiky otvorené dokorán. (Súdiac strom podľa jeho ovocia, je zrejmé, že toto ovocie je hnedé a smrdí.)

A tak sa katolicizmus opäť raz stal bránou, cez ktorú nacisti vstúpili na slovenskú politickú scénu.

V tomto článku neboli použité žiadne vulgarizmy, a prosím verte mi, milí katolíci, že ma to stálo mnoho sebazaprenia; obsahovo je tu možno dvadsať percent z toho, čo som chcel naozaj povedať, pretože viem, že kritiku naozaj nemáte radi a nie ste na ňu zvyknutí. Skúste aj vy prejaviť podobné množstvo ohľaduplnosti voči svojim blížnym, a keď raz nejaký svätý tajtrlík vo vašej prítomnosti začne velebiť úžasné obdobie nacizmu a jeho katolíckych predstaviteľov, dajte mu také zaucho, aby sa zobudil a uvedomil si, že hlúpe slová môžu mať občas tragické dôsledky. Pretože ak to neurobíte vy, urobí to raz niekto za vás, a potom sa vám to asi nebude páčiť. Už v tejto chvíli by ste si možno prvú facku zaslúžili vy, za vašu spoluúčasť na celom tomto bordeli.

Som však ochotný vypočuť si aj konštruktívne riešenia, ako sa v najbližšej dobe chystáte v kostoloch riešiť problém, ktorý ste v týchto kostoloch sami vytvorili. Dúfam, že tam zase nebude nejaký chlap v sukni plačlivým hlasom rozprávať o tom, že vás nikto nemá rád a všetci vás prenasledujú. Sebaľútosť je vždy to najľahšie riešenie. Dokážete povedať aj chlapské slovo proti nacizmu? Aj proti nacistom vo vlastných radoch? Ak áno, hovorte, je najvyšší čas. A ak nie, potom mlčte naveky, pretože vaše slová nič dobré neprinášajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Premenlivá hnusoba

Igor Matovič tvrdí, že do roztrhania tela bojuje s hnusobou a všetko podriaďuje snahe poraziť ju.


Už ste čítali?