Špongia 2010

Autor: Viliam Búr | 5.10.2010 o 22:20 | Karma článku: 5,72 | Prečítané:  2246x

Do tohto štvrtka (7. 10. 2010) sa žiaci stredných a základných škôl môžu prihlasovať do programátorskej súťaže Špongia. Súťaž štartuje v piatok a potrvá dva týždne, z toho tri víkendy. Na konci článku je prehľad ďalších informatických a matematických súťaží.

čierna špongia

Špongia je tímová súťaž v programovaní počítačových hier. Hra sa hodnotí ako celok: grafika, hudba, originálny nápad, technická kvalita, celková hrateľnosť. Členmi tímu by preto mali byť nielen programátori, ale aj grafici, hudobníci, scenáristi, testeri, atď.

Maximálny počet členov tímu je 6, minimálny je 1, odporúčam však radšej viac, lebo dva súťažné týždne ubehnú veľmi rýchlo. Tím musí mať určeného kapitána; ten si dôkladne preštuduje pravidlá a prihlási svoj tím do súťaže.

Členovia musia byť žiakmi strednej alebo základnej školy; nemusia však byť z jednej triedy, ba ani z jednej školy. Mimobratislavskí súťažiaci majú nárok na skromné ubytovanie zadarmo v deň záverečnej prezentácie.

Autori môžu použiť ľubovoľný programovací jazyk, prípadne nástroj na výrobu hier, vrátane vlastných nástrojov a knižníc, ktoré vyvinuli pred začiatkom súťaže. Môžu používať aj voľne dostupné obrázky a zvuky. Vlastná tvorba sa však hodnotí lepšie. Zoznam použitých prostriedkov treba uviesť v dokumentácii k hre.

Súťaž sa nedelí na vekové kategórie. Mladší súťažiaci môžu získané skúsenosti využiť v nasledujúcich ročníkoch. V predchádzajúcich ročníkoch sa už zúčastnili aj 11-roční žiaci, takže ak viete dať dokopy fungujúci program, nehanbite sa a príďte! Ak máte naopak vyše 18, môžete sa súťaže zúčastniť "exhibične", čo znamená, že budete súťažiť za rovnakých podmienok, iba nebudete uvedení vo výslednom hodnotení.

Takže neváhajte a zaregistrujte sa, lebo času je už málo! Upozornite prosím aj svojich známych, ktorých baví programovanie.


Existujú aj ďalšie súťaže pre informaticky a matematicky zdatných žiakov. Každá z nich by si zaslúžila samostatný článok, ale pre nedostatok času uvediem aspoň stručný zoznam. Čas rýchlo letí a niektoré zo súťaží už začali. Ak ste zmeškali správny termín, aspoň si zistite, o čo ste prišli, a skúste šťastie na budúci rok.

Informatické súťaže:

Matematické súťaže:

Pôvodne som chcel dať ku každej súťaži aspoň stručný popis, ale stratil som nervy. Pri niektorých sa mi nepodarilo ani len vygoogliť oficiálnu stránku. :-( Ak som na niečo zabudol, prosím napíšte mi to do komentárov k tomuto článku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Premenlivá hnusoba

Igor Matovič tvrdí, že do roztrhania tela bojuje s hnusobou a všetko podriaďuje snahe poraziť ju.


Už ste čítali?